Hulajnoga elektryczna to małe urządzenie o wielkich możliwościach. Jest doskonałą alternatywą do samochodu, komunikacji miejskiej i roweru, hulajnogą elektryczną można dotrzeć w wybrane miejsce szybko i bez wysiłku. W sklepach jest szeroka oferta tego rodzaju pojazdów. Czym się różnią? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, wybierając hulajnogę elektryczną?
Artykuł sponsorowany
Hulajnoga elektryczna – zalety
Jazda na hulajnodze elektrycznej jest prosta, niewymagająca, pozbawiona wysiłku. Wystarczy stanąć na platformie, odepchnąć się i sterować pokrętem przy kierownicy, przeznaczonym do zmiany prędkości i hamowania. Hulajnoga elektryczna zasilana jest silnikiem, dlatego użytkownik nie musi pracować siłą własnych mięśni. Osoby dorosłe do prowadzenia hulajnogi nie potrzebują żadnego dokumentu, dzieci i młodzież muszą mieć kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Jazda hulajnogą ma wiele zalet. Główne z nich to:
- Swoboda i oszczędność czasu – jazda elektryczną hulajnogą pozwala uniknąć korków, dzięki niej do wybranego punktu można dojechać szybciej niż samochodem czy komunikacją miejską.
- Oszczędność pieniędzy – hulajnoga to tani środek transportu. Jedyne koszty, jakie trzeba ponieść to zakup sprzętu, a także regularne ładowanie.
- Ekologia – elektryczna hulajnoga jest ekologiczna, pozwala zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery.
- Wygodna pozycja – na hulajnodze jeździ się na stojąco, w wyprostowanej pozycji. To gwarantuje duży komfort jazdy, pozwala uniknąć dolegliwości ze strony kręgosłupa.
- Lekkość i niewielki rozmiar – hulajnogi elektryczne są niezwykle mobilne. Można je z łatwością przenieść, zabrać do autobusu czy mieszkania, zapakować do bagażnika.
Najlepsza hulajnoga elektryczna – jaką wybrać?
Oferta hulajnóg elektrycznych jest bardzo szeroka, dostępne są modele przeznaczone dla dzieci i dorosłych, w różnych cenach. Osoby, które nie wiedzą, jaką hulajnogę wybrać, mogą zapoznać się z rankingiem hulajnóg elektrycznych. Można tam znaleźć dokładny opis pojazdów, ich parametry techniczne, cenę, a także opinie użytkowników. Wybierając hulajnogę dla siebie, warto zastanowić się, w jakich warunkach będzie najczęściej używana, jakie funkcje będą przydatne. Inny sprzęt przyda się do jazdy po mieście, inny po nierównościach i leśnych drogach. Przy zakupie hulajnogi elektrycznej, warto uwzględnić takie elementy jak:
- Prędkość – zgodnie z obowiązującym prawem na hulajnodze elektrycznej maksymalna prędkość, z jaką można poruszać się na hulajnodze to 20 km/h. W sklepach dostępne są modele pozwalające na większą prędkość, ale można je używać tylko poza miastem.
- Maksymalny zasięg – im większy zasięg, tym dłużej będzie można poruszać się na hulajnodze bez potrzeby ładowania. Dobrej jakości hulajnogi pozwalają na przejechanie nawet 45 km bez konieczności naładowania akumulatora.
- Rozmiar kół – duże koła ułatwiają jazdę po nierówność, dlatego sprawdzą się do jazdy w trudniejszym terenie.
- Maksymalne obciążenie – wybierając elektryczną hulajnogę, należy sprawdzić ograniczenia dotyczące wagi użytkowników. Wynoszą zazwyczaj 100,120 lub 150 kg.
- Waga – polecane są lekkie hulajnogi, które można bez problemu wnieść po schodach czy przewieźć w autobusie.
- Możliwość składania – składane hulajnogi są łatwiejsze w przenoszeniu i transporcie.
- Wysoka jakość – warto kupić elektryczne hulajnogi sprawdzonych producentów tj. Funscooter i Frugal, Techlife, KAABO, Ultron, Xiaomi czy Motus, którzy oferują wysoką jakość, serwis oraz łatwy dostęp do części zamiennych.
- Dodatkowe funkcje – producenci oferują nowoczesne hulajnogi, wyposażone w przydatne funkcje tj.: oświetlenie LED, amortyzatory, czytelny wyświetlacz, komputer pokładowy, tempomat, pasek do przenoszenia oraz dodatkowe zabezpieczenia. Warto zastanowić się, co będzie najbardziej potrzebne.
Hulajnogi elektryczne to urządzenia pozwalające na komfortową jazdę w różnych warunkach, po miejskich drogach i ścieżkach. Są tanie w eksploatacji, ekologiczne i wygodne. Warto rozważyć ten środek lokomocji, idealny zwłaszcza na ciepłe letnie dni i zatłoczone ulice.
Źródło: Artykuł sponsorowany
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.