Wszyscy fani horrorów obawiają się, że ta scena przytrafi się im w rzeczywistości. Jest późno, jesteś w łazience, myjesz ręce. Schylasz się by opłukać twarz, spoglądasz ponownie w lustro, a za tobą ktoś jest, kto na dodatek chce cię zabić. Okazuje się, że taka sytuacja faktycznie może mieć miejsce.
Może mieć miejsce, ale przy wykorzystaniu Lustra 2.0 i programistów, którzy zrealizowali by mój niecny pomysł. Aplikacja „na” lustro, która notorycznie robi żarty jego użytkownikom, wyświetlając przeróżne zmory za plecami nieszczęśnika. Ale chwila. Jak lustro może w ogóle cokolwiek wyświetlać?
Za pomocą dwóch ekranów LCD, oczywiście. Znajdują się one za błyszczącą powierzchnią lustra i pokażą nam szereg przydatnych informacji. Codziennie rano czekać będzie na nas aktualna pogoda, zobaczymy ile czasu pozostało do wyjścia, a także wyświetlane będą bieżące wiadomości. Dodatkowo, czeka nas porcja rozrywki – Lustro 2.0 odtwarza muzykę i filmy, a nawet nasze ulubione e-booki.
Lustro wyposażone zostało w kamerę rozpoznającą twarz i dwa czujniki ruchu odpowiadające za sterowanie gestami, podobne do tego z Kinect. Łączność Wi-Fi zapewni dostęp do internetu, ale także może połączyć się z bezprzewodowymi dyskami zawierającymi multimedia. Mało tego, system można synchronizować z innymi urządzeniami, jak choćby z telefonem, a nawet uczy się twoich „łazienkowych zwyczajów” i stara się pracować tak, jak byś tego chciał. Jeśli jeszcze wam mało, to z poziomu lustra możemy sterować światłem i temperaturą w inteligentnym domu.
Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Lustro 2.0 ma dostęp do Internetu, kamerę i znajduje się w łazience – miejscu, w którym najbardziej cenimy sobie prywatność. Wizja tego, że Wielki Brat może patrzeć nie wydaje mi się zbyt atrakcyjna dla większości domowników. Wystarczy przecież, że jakiś sprytny haker zidentyfikuje wszystkie Lustra będące w użyciu, rozpracuje jak złamać zabezpieczenia lustra i naszej sieci, a cały świat może zobaczyć więcej niż byśmy chcieli. Z drugiej strony panie, które zarabiają na robieniu przeróżnych rzeczy przed kamerką internetową dostają nowe narzędzie pracy.
Projekt Lustra 2.0 został zgłoszony do konkursu Reece 2013 Bathroom Innovation Award w sekcji „profesjonaliści” przez autora o być może polskich korzeniach – Roberta Sebastiana Grynkofki.
Źródło: beautifullife.info
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.