Firma Digitus posiada w swojej ofercie spory zestaw akcesoriów dedykowanych urządzeniom Apple. Niektóre z nich możemy jednak z powodzeniem zastosować w wypadku większości urządzeń mobilnych. Tyczy się to m. in. akumulatorów przenośnych PowerRocket 2200 i 4000.
Modele różnią się od siebie wyłącznie pojemnością i gabarytami. Intrygujące jest jednak to, że znajdziemy je w zakładce „Apple product accessories” – a dostępne są z kablami USB / microUSB. Jest tak, ponieważ każdy posiadacz iPoda czy iPada ma już właściwy kabel, a akumulatory PowerRocket naładują nam również naszego smartfona (niekoniecznie z oferty Apple), bądź tablet.
Co w zestawie?
- Digitus PowerRocket
- Kabel USB – microUSB o długości ok. 55 cm
- Instrukcja obsługi
- Materiałowy, granatowy woreczek
PowerRocket 2200
Jak sama nazwa wskazuje, mniejszy PowerRocket posiada 2200 mAh pojemności. Z wyglądu przypomina przerośniętą szminkę. Biały, błyszczący plastik wraz ze srebrnym wykończeniem dają ciekawy i elegancki wygląd. Akumulator mierzy 24 x 24 x 91 mm i waży 68 gramów, więc naprawdę niewiele. Kabel dołączony do zestawu do złudzenia przypomina oryginalne akcesorium Apple.
PowerRocket 2200 posiada jeden przycisk – ON, znajdujący się z boku obudowy. Tuż pod nim mieści się LED’owy wkaźnik poziomu naładowania: 30%, 70% i 100%. U góry urządzenia znajdują się wyłącznie wejście i wyjście ładowania.
PowerRocket 4000
Większy brat modelu 2200 posiada akumulator pojemności 4000 mAh. Nie przypomina już szminki, a raczej dużą baterię 9V
Wykonany równie solidnie jak mniejszy odpowiednik, jest od niego trochę niższy mierząc 21 x 40 x 85 mm. Panel obsługi akumulatora umieszczono w jego górnej części: wejście i wyjście USB, przycisk zasilania oraz wskaźnik poziomu naładowania, tym razem w odwrotnej kolejności 100%, 70%, 30%.
Obsługa
Obsługa urządzeń jest intuicyjna i prosta. By naładować np. smartfona wpinamy w niego koniec microUSB, a „duże” USB w nasz przenośny akumulator i klikamy ON.
Gdy nasz PowerRocket się wyczerpie, wpinamy kabel odwrotnie – do gniazda microUSB a następnie do ładowarki sieciowej (5V) lub komputera.
Funkcjonalność
Kupując przenośny akumulator należy zwrócić uwagę na trzy rzeczy: jego pojemność (mAh), napięcie (V) i natężenie (A). Pojemność to kwestia potrzeb i ceny. Napięcie powinno być dostosowane do naszego urządzenia przenośnego, które będziemy ładować, ale z reguły jest to 5V. Od natężenia zaś będzie zależało z jaką prędkością akumulator będzie ładował.
W wypadku urządzeń PowerRocket – natężenie wynosi 1A, co oznacza, że ładowarki są wolniejsze, niż niedawno przez nas testowany Antec PowerUp 6000, ale jednocześnie dwukrotnie szybsze, niż port USB 2.0 (500 mA) i podobnie wydajne, jak USB 3.0 (900 mA) i ładowarki sieciowe (z reguły 1A). Oznacza to, że czas ładowania akumulatorami Digitus nie powinien być dłuższy, niż w przypadku ładowania z komputera czy z sieci.
Od natężenia akumulatora zależy szybkość ładowania urządzenia.
W praktyce, mniejszy PowerRocket był w stanie raz naładować mojego smartfona (akumulator o pojemności 1800 mAh), przy założeniu, że ten ostatni był wyłączony. Aktywny telefon cechował się z kolei za dużym zużyciem energii, by Digitus poradził sobie z podtrzymaniem i jednocześnie naładowaniem smartfonu.
Większy PowerRocket naładował akumulator mojego smartfona w podobnych warunkach (włączony moduł WiFi, około 23% energii w akumulatorze telefonu) w nieco ponad 4 godziny. Nie dałby jednak rady naładować urządzenia dwukrotnie (przypominam, że mówimy o włączonym smartfonie, który stale pobiera energię).
Na koniec trzeba dodać, że obydwa przenośne akumulatory chętnie współpracowały z iPhone’m (3G) i iPodami (3 generacji i Classic) oraz e-papierosem. Warto jednak przed zakupem skontaktować się z działem obsługi firmy Digitus i rozwiać wszelkie wątpliwości odnoście posiadanych przez nas sprzętów elektronicznych.
Podsumowanie
Seria Digitus PowerRocket może być ciekawym uzupełnieniem Waszego wyposażenia w czasie wakacyjnej podroży lub służbowego wyjazdu. Nieduże gabaryty pozwolą umieścić sprzęt w nawet bardzo małym bagażu podręcznym, a mając wybór pomiędzy gadżetami o różnej pojemności, łatwo dobierzecie optymalny model do swoich potrzeb.
Ceny Digitus PowerRocket 2200
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Generalnie nigdy nie korzystałem z takich rozwiązań i wolę kupić nową baterię do smartfonu i mieć przy sobie na wymianę w sytuacji kryzysowej
ale w badziewiu z WP nie zmienisz baterii bo producent nie wspiera tego typu rozwiązań
nie tylko z WP. Moto RAZR, Xperia S, One X, One S itd..
przydatne w kryzysowych sytuacjach 🙂
Bardzo fajna rzecz zwłaszcza w terenie
Myślę, że to fajny gadżet. Przyda się na pewno osobą, które dużo podróżują.
taniej można zrobić samemu np baterie 10000mAh
Za jakieś 80zł
To jest głupota wystarczy kupić tani zamiennik baterii i nosić przy sobie. Nie ma przymusu ładowania od razu można zmienić baterie. Gorzej jeśli nie mamy wymiennych baterii.
No właśnie – a telefonów o zamkniętej konstrukcji wcale nie brakuje. W dodatku należą do nich telefony, które są (lub były) ważnymi graczami na rynku – Motorola RAZR, HTC One X, czy Sony Xperia S.
wystarcze nosić przy sobie śrubokret i rozkrecic obudowe
i baterie zmienic nic prostszego jakies 40 minut roboty dziennie i masz zaoszczedzone jakies 15zl.
to ja bym jednak wolał oszczędzić te 40 minut i podpiąć taką baterię…
test wporzadku, tylko jaka cena?
ta mniejsza 100zł a większa 140
Około 70 zł za model 2200, ponad 110 zł za 4400.